Kurumsal

YÖNETİM KURULU
Hüseyin Arslan

Hüseyin ARSLAN

YDA Group Yönetim Kurulu Başkanı

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden 1992 yılında “Yüksek Onur” derecesi ile mezun olan Hüseyin ARSLAN, 1993 yılından bu yana YDA Group Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütmektedir.

Türk inşaat sektörünün köklü ve saygın kuruluşu Türkiye Müteahhitler Birliği’nin Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve aynı zamanda Muğla İli Ukrayna Fahri Konsolosu olan Arslan; aynı zamanda Türkiye – Kazakistan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesidir. Arslan; YDA Group’un Kazakistan’ın sosyo-ekonomik kalkınmasına sağladığı üstün katkılardan dolayı Kazakistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı tarafından “Devlet Onur Madalyası-Dostluk Nişanı” takdim edilmiştir. Uluslararası Saraybosna Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi olarak eğitim alanında da katkılar sunan ARSLAN; doğrudan Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi ile ilişkili olan Sosyal Bilimler ve Bilimciler Vakfı’nın da Yönetim Kurulu Üyesidir. İnşaat sektörü ve özellikle de Kamu-Özel İşbirliği (PPP) konularında yurt içi ve yurt dışında pek çok konferansa davetli konuşmacı olarak katılmaktadır.

blank

Cüneyt ARSLAN

YDA Group Yönetim Kurulu Başkan Vekili & CEO

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden 1996 yılında “Yüksek Onur” derecesi ile mezun olan Cüneyt ARSLAN, o tarihten bu yana YDA Group Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve Genel Müdürlük (CEO) görevini yürütmektedir.

Konut projelerinden havalimanlarına, sanayi yapılarından altyapı projelerine kadar yurt içi ve yurt dışında çok geniş bir sektörel tecrübe ve uzmanlığa sahip olan ARSLAN; YDA Group bünyesinde yer alan tüm şirketlerin de kurucu ortağıdır. Gayrimenkul yatırım projelerinin yanı sıra anahtar teslimi projeler, Yap–İşlet–Devret (B.O.T) ve Kamu-Özel İşbirliği (PPP) modelleri ile havalimanları, sağlık kampüsleri yatırım projeleri gerçekleştiren ve özellikle de Türkiye Sağlık Sektöründeki şehir hastaneleri konusunda en öncü ve deneyimli firmalardan biri olarak konumlanan YDA Group’un tüm teknik operasyonu Cüneyt ARSLAN yönetiminde yürütülmektedir.

Michael Raymon Keith DAVEY

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Michael DAVEY Yeni Zelanda Massey Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. Profesyonel kariyerine Yeni Zelanda Merkez Bankası ile başlamış, akabinde dokuz yıl süreyle Asya Kalkınma Bankası DFC (NZ) Ltd’de görev yapmıştır. 1993 – 2015 yılları arasında EBRD’de görev yapmış olan DAVEY, söz konusu görevi süresince, Kazakistan, Kırgızistan ve Tacikistan Ülke Direktörü ve sonra Ermenistan, Azerbaycan, Belarus, Gürcistan ve Moldova Ülke Direktörü olarak çalışmış ardından Rus finans sektörü ile EBRD’nin operasyonlarını oluşturmakta yer almıştır. Ocak 2009 yılında Türkiye Ülke Direktörü olarak atanmış olup; EBRD’nin Türkiye’deki önemli ve birbirinden farklı faaliyetlerini uygulamaya koymakta öncü rol oynamıştır. Şubat 2015 tarihinde EBRD’den emekli olana kadar Türkiye Ülke Direktörlüğü görevini kesintisiz olarak sürdüren DAVEY, Ekim 2015 tarihinden bu yana YDA İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve bağlı ortaklıklarında (YDA Havalimanı Yatırım ve İşletme A.Ş. ile ATM Sağlık Konya Yatırım ve İşletme A.Ş.’de) “Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi” olarak görev yapmaktadır.

Prof. Dr. Mehmet BARCA

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi & Denetim Komitesi Başkanı

1990 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olan Mehmet BARCA; Leicester Üniversitesi School of Management’ta yüksek lisans ve doktorasını tamamlamıştır. Sakarya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde 2001 yılında Yrd.Doç.Dr., 2003 yılında Doçent ve 2008 yılında Profesör unvanıyla öğretim üyeliği yapan BARCA; 2011-2015 yılları arasında Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İşletme Fakültesi’ndeki öğretim üyeliğinin ardından, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü olarak atanmıştır ve halen bu görevine devam etmektedir. Stratejik Yönetim, Rekabet Stratejileri, Yenilik Stratejileri, Liderlik, Bilgi Yönetimi ve Değişim Yönetimi konularında uzman olan BARCA; Yükseköğretim Kurumu Etik Kurulu Üyesi, Ankara Düşünce ve Araştırmalar Merkezi (ADAM) Yönetim Kurulu Üyesi, Kariyer Danışmanlığı ve İnsan Kaynakları Derneği (KARDER) Denetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreteri, T.C. İç Denetim Koordinasyon Kurulu Üyesi‘dir. Yurt dışında ve yurt içinde yayımlanmış pek çok kitabı bulunan BARCA; 30 Haziran 2016 tarihinden bu yana YDA İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve bağlı ortaklıklarında “Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi” olarak görev yapmaktadır.

Doç. Dr. Hamdi PINAR

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi & Denetim Komitesi Üyesi

1993 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Hamdi PINAR; 1994’de Ankara’da avukatlık stajını tamamlamıştır. 1995-96 arasında bir yıl süreyle Münih’te (Almanya) Üniversite’ye bağlı dil kursunu bitiren PINAR; 1996-98 yılları arasında Münih Ludwig Maximilians Üniversitesi’nde iki sömestr ve tezden oluşan yüksek lisans programını tamamlamış ve LL.M. akademik unvanını almıştır. Max Planck Enstitüsü’nde burslu doktora öğrencisi olarak doktora çalışmalarımı yürüten PINAR; 2001 yılında Doktora Tezini tamamlamıştır. Max Planck Enstitüsü’nde Ocak 2002 – Haziran 2002 arasında bilimsel araştırmacı olarak çalışan PINAR; 2002- 2003 yıllarında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ticaret Hukuku Öğretim Görevlisi, 2003- 2007 yılları arasında aynı üniversitede öğretim üyesi olarak görev almıştır. İsviçre Zürich Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde TÜBİTAK destekli Misafir Araştırmacı olarak bulunan PINAR; Eylül 2008’den beri Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ticaret Hukuku Öğretim Üyesi’dir. Ticaret Hukuku, Rekabet Hukuku, Ekonomik ve Hukukî Açıdan Birleşme ve Devralmalar, Anonim Şirketler Yönetim Kurulu Üyelerinin Hukuki Sorumluluğu gibi lisans, yüksek lisans ve doktora dersleri veren PINAR; 30 Haziran 2016 tarihinden bu yana YDA İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve bağlı ortaklıklarında “Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi” olarak görev yapmaktadır.

A. Hamdi GÜVENÇ

CEO & Yönetim Kurulu Üyesi (Havacılık)

1951, Kars. 1973 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme ve Maliye Bölümü mezunu olan GÜVENÇ, 1973 yılında Maliye Bakanlığı Bütçe Mali Kontrol Genel Müdürlüğü’nde stajyer olarak iş hayatına başlamış, 1974 yılında Maliye Bakanlığı Emekli Sandığı Müfettiş Yardımcılığı’na, 1985 yılında ise Maliye Bakanlığı Baş Müfettişliğine atanmıştır. Sonrasında 1986 yılında İngiltere Kensington’da “Hotel Management” eğitimi alarak Turizm kariyerine başlayan GÜVENÇ, 1989 yılına kadar Türkiye’nin turizm sektöründeki lider kuruluşlarında denetim, organizasyon ve koordinasyon çalışmaları yapmış, 1989-1992 yılları arasında Ankara Stad Oteli ve Büyük Ankara Oteli Genel Müdürü görevlerini icra etmiş; 1992 yılından itibaren yurt içi ve yurt dışında çeşitli üst düzey görevler almış ve son olarak Antalya 1. Uluslararası Dış Hatlar Terminali’nde Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yerine getirmiştir. 2002 yılında özel bir finans şirketinde Başkan Yardımcılığı yapan GÜVENÇ; 2003 yılında YDA Group bünyesine katılarak Dalaman Uluslararası havalimanı Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su, aynı zamanda Denetim Komitesi Üyesi olarak görev almıştır. Güvenç; 2018 yılından bu yana YDA Group Yönetim Kurulu Üyesidir.

Veysel TEKİN

Yönetim Kurulu Üyesi, Group Mali İşler Koordinatörü

1985, Adana. 2007 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü mezunu olan TEKİN, Maliye Bakanlığı’nda 2007-2011 yıllarında Hesap Uzmanı, 2011 – 2016 yıllarında Vergi Müfettişi ve 2016-2017 yıllarında Gelir İdaresi Grup Başkanı olarak görev almıştır. Bu çalışmaları sırasında büyük ölçekli mükelleflerin vergi incelemeleri, kara para incelemeleri, vergi müfettiş yardımcılarının mesleki eğitimleri, gelir vergisi reformu çalışmaları ve çifte vergilendirmeyi önleme anlaşmaları müzakereleri alanında çalışmıştır. Ayrıca 2014-2015 yıllarında Maliye Bakanlığı ile OECD Vergi Merkezi arasındaki anlaşma dolayısıyla OECD Paris Vergi Merkezi’nde tam zamanlı Vergi Danışmanı olarak çok uluslu şirketlerin vergi planlamasına karşı alınacak önlemler üzerinde çalışmıştır. 15 Mart 2018 – 30 Haziran 2020 tarihleri arasında YDA Group Vergi ve Muhasebe Koordinatörü olarak görev yapmış olup 1 Temmuz 2020 tarihi itibariyle Yönetim Kurulu Üyesi ve YDA Group Mali İşler Koordinatörü olarak görevine devam etmektedir.