Sektörler

● Tarım

blank

YDA Group’un tarım sektöründeki iştiraki olan YDA Tarım A.Ş. teknolojik sera yatırımlarıyla Türkiye’nin en iyi tarım organizasyonlarının başında gelmektedir. Hâlihazırda ürünlerini sunduğu tescilli markası Naturagreen Türkiye’de gerek ürün kalitesiyle gerekse de fiyatı ile lider konumunu sürdürmektedir. YDA Tarım; salkım domates yetiştirmek üzere planlanan, jeotermal ısıtmalı ve yeni nesil tam otomasyon düzeniyle çalışan seraları ile özel bir proje olarak Türkiye’de bir farklılık yaratmıştır. YDA Tarım’ın son teknoloji ile ürettiği sera domatesleri, dünya genelindeki gıda endüstrileri ve büyük market zincirlerine yıl boyunca ihraç edilmektedir. YDA Tarım, Türk tarımını, dünya pazarında zirveye taşımak için kısa, orta ve uzun vadeli stratejik yatırımlarına devam etmektedir. Bu kapsamda belirlemiş olduğu temel ilkelerle; ‘’Koşulsuz Müşteri Memnuniyeti’’ politikasını sürdürerek, kalitesini ve güvenilirliğini koruyarak, teknolojiyi takip ederek ve uygulayarak, yeni yatırımları ve farklı markaları ile ülkemizde ve dünyada lider şirketler arasındaki konumunu sürekli kılmayı hedeflemektedir. YDA Tarım, başarı ivmesini sürekli olarak yukarılara taşımak için üretimde, ham maddenin kabulünden, ürünün tüketileceği ana kadar gıda güvenliğine yönelik tehlikeleri tanımlayarak değerlendirmekte ve kontrolünü sağlamaktadır. Dünyadaki yüksek teknolojileri ve standartları uygulayarak, evrensel normlarda üretim yapan YDA Tarım; sahip olunan ulusal ve uluslararası sertifikalar, belgeler ve ödülleriyle yurt içi pazarında Türk Gıda Kodeksi’ne ve standartlarına, dünya pazarında ise ihracat yaptığı ülkenin ve firmanın spesifikasyonlarına uygun ürünler üretmektedir. Sağlıklı ve güvenilir ürünleriyle kısa zamanda sektöründe markalaşan YDA Tarım’ın bugünkü başarısını altında deneyim ve uzmanlık, teorik ve teknik bilgi, tüketici ve müşterilerine sunduğu lezzetli ve sağlıklı ürünler, sahip olduğu ticari ve etik değerler, kolektif çalışma anlayışı ve çalışanlarına verdiği değer bulunmaktadır.

Salkım domates yetiştirmek üzere 2009 yılında 400 dekar olarak planlanıp 150 dekarı tamamlanan, jeotermal ısıtmalı ve yeni nesil tam otomasyon düzeniyle çalışan kapalı seraları ile özel bir proje olarak Türkiye’de bir farklılık yaratan YDA Tarım Gıda San. ve Tic. A.Ş; Dikili-Bergama Karayolu 10.km üzeri Kaynarca Mevkii Bergama İzmir’de 718.868 m2’ik 1875 parsel üstünde konumlanmış hâlihazırda kapalı 150.000 m2 3 adet sera ile üretimine devam etmektedir.

YDA Tarım; topraksız tarım uygulamaları ile İyi Tarım Uygulamaları ve GlobalGap sertifikalı salkım domates yetiştiriciliği ile pazarda lider konumdaki firmalardan biridir. Batısında İzmir Dikili, doğusunda Bergama, güneyinde Çandarlı ve kuzeyinde Balıkesir Altınova bulunan tesis ,jeotermal kaynaklara sahip Kaynarca Mevkiinde bulunmakta ve seralarının ısı ihtiyacını da bu kaynaktan sağlamaktadır.

Biyolojik partnerler

Seralarımızda domates çiçeklerinin tozlaşmasında kullanılan Bombus terrestris arıları ve zararlı böcekleri avlayan Nesidiocoris tenuis böcekleri gibi üretimde kullanılan faydalı organizmalarla, kimyasal kullanmadan yetiştiricilik yapılmaktadır.

Global G.A.P. Sertifikası

YDA Tarım, tüm Dünya ülkeleri ve Avrupa Birliği tarafından kabul gören iyi tarım uygulamalarıyla, hormonsuz, uzun raf ömürlü, yüksek aromalı, hem insan, hem bitki, hem de çevre sağlığını göz önünde tutan, üretimin her safhasının izlenebildiği bir kalite sistemi çerçevesinde çalışmaktadır.

YDA Tarım Web Sitesi