Sektörler

● Destek Hizmetleri

blank
SAĞLIK

YDA Sağlık
YDA Sağlık Yatırım ve İşletme Sanayi Ticaret Anonim Şirketi; YDA İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin (YDA) T.C. Sağlık Bakanlığı Kamu Özel Ortaklığı Dairesi İle yürütmekte olduğu tüm Kamu Özel Ortaklığı (Public Private Partnership-PPP) projelerine yönelik olarak, tüm YDA Group Şirketleri’ne işletme hizmetleri sunma ve farklı hizmet yönetimi (facility management) çözümleri geliştirme amacı ile 2011 yılında kurulmuştur.

YDA Sağlık ve Kayseri Sağlık Hizmetleri (KSH) İşletmesi ile yönetsel anlamda şehir hastanelerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak işletim mekanizmalarını sağlanmakta ve YDA tarafından işletilen şehir hastanelerine entegre sağlık tesis yönetimi hizmeti sunmaktadır. YDA Sağlık, 1607 yataklı Kayseri Şehir Hastanesi, 558 yataklı Manisa Şehir Hastanesi ve 1250 yataklı Konya Şehir Hastanesi’nde hastane işletmeciliği konusunda deneyimli personeli ve uzman kadrosuyla hizmet vermektedir.

YDA Group sağlık alanında Kayseri Şehir Hastanesi , Manisa Şehir Hastanesi, Konya Şehir Hastanesi gibi Türkiye’deki PPP projelerindeki know-how’ını uluslararası pazarda değerlendirmeye Kazakistan’da başlamıştır. Özellikle Ortadoğu, Afrika ve Bağımsız Devletler Topluluğu (CIS) ülkelerinde hem inşaat anlamında hem de işletme alanında büyük çaplı Entegre Sağlık Destek Hizmetleri alanındaki açığın da kapatılması planlamaktadır. YDA Sağlık; Entegre Sağlık Hizmetleri kapsamında Tıbbi Destek Hizmetleri (laboratuvar, görüntüleme, fizik tedavi ve rehabilitasyon, sterilizasyon ve dezenfeksiyon, biyomedikal destek, diğer tıbbi ekipman destek hizmetleri) ve Diğer Destek Hizmetleri (temizlik, güvenlik, hasta yönlendirme refakat resepsiyon taşıma hizmetleri, yemek, yer bahçe bakım hizmetleri, tesis yönetimi, ilaçlama, çamaşır ve çamaşırhane hizmetleri, otopark, atık, bina ve arazi hizmetleri, mefruşat, HBYS uygulama ve işletme)
sunmaktadır.

YDA Sağlık Web Sitesi

CATERING

Catering Hizmetleri

Uluslararası HACCP kalite sertifikasına sahip ATM Yiyecek İçecek Hizmetleri A.Ş.; Dalaman Uluslararası Havalimanı İç ve Dış Hatlar Terminalleri ile YDA Group’un bazı şantiyelerinde faaliyet göstermektedir.

Dalaman Uluslararası Havalimanı’nda yer alan personel yemekhanesi aynı anda 150 kişiye hizmet verebilmektedir.

Aynı zamanda, terminal de faaliyet gösteren tüm çalışanlara 7/24 tabldot yemek ve personel kantini hizmeti sunulmaktadır. Üretimini yaptığı öğün çeşitlerinin yıllık ortalaması 200.000 öğünün üzerindedir.

ATM Yiyecek İçecek Hizmetleri A.Ş., Dış Hatlar Terminali giden yolcu bölümünde bulunan Cafe Turka , Dış Hatlar arındırılmış salonda yer alan CIP Lounge alanını da işletmekte ve İç Hatlar Terminali VIP salonunda da yiyecek içecek hizmetleri vermektedir.

2019 yılında Genel Havacılık Terminalinde de ( İç Hat Gelen ve Giden yolcu CIP Salonları, Dış Hat Gelen ve Giden yolcu Cip Salonları ) yiyecek içecek hizmetini de ATM Yiyecek İçecek Hizmetleri A.Ş. yürütecektir. Yiyecek İçecek faaliyet konusu dışında Bagaj Sarım hizmeti, Masaj koltukları hizmeti de sunmaktadır.

ENTEGRE TESİS YÖNETİMİ

Profesyonel Yönetim Hizmetleri
YDA Group entegre tesis yönetimi kapsamında farklı sektörler ve projelerde kaliteli hizmetler sunmaktadır. YDA Group’un kendi yatırım projeleri olan Dalaman Uluslararası Havalimanı, Kayseri, Manisa, Konya Şehir Hastaneleri ile Çanakkale Müzesi gibi projelerin yanı sıra Türkiye’nin birçok ilindeki prestijli Avm, Residence ve sitelerin yönetim hizmetleri yapılmaktadır.