Sektörler

● İnşaat & Taahhüt

blank

İnşaat Sektörünün Güçlü Markası

YDA, Yap-İşlet-Devret ve Kamu-Özel İşbirliği modelleri ile havalimanları ve sağlık kampüsleri yatırım projeleri, yüksek teknolojik binalar, endüstriyel tesisler, çimento fabrikaları, altyapı projeleri, karayolu ve demiryolu inşaatları, metro ve hafif raylı sistemler, tünel ve köprüler, kavşaklar, yüksekkatlı binalar, toplu konut projeleri, iş merkezleri, alışveriş merkezleri, hastaneler, okul kompleksleri, lüks konutlar, villalar ve gayrimenkul geliştirme projeleri gerçekleştirmektedir. YDA yurt içinde ve yurt dışında her miktarda ve her türlü yapıyı inşaedebilecek yetkinliğe sahip olduğunu belgeleyen “Yurt Dışı Sınırsız Müteahhitlik Sertifikası”na sahiptir. YDA, projelerde sadece kendi adıyla yeraldığı gibi, stratejik iş ortaklıkları (JV) oluşturarak da ihalelere girmektedir.

Yurt Dışı Müteahhitlik

YDA; Kazakistan’da havaalanı, finans merkezi, lojistik merkezi, arıtma merkezi, toplu konut, akıllı binalar, lüks konut, rezidans, müze, finans merkezi, şehir parkları ve AVM inşaatları gerçekleştirmiştir. Firma, geçmişte Afganistan’da Kandahar Milcon DLA lojistik merkez inşaatı ile Ukrayna’da Borsypil/ Kiev Uluslararası Havalimanı gibi önemli projeler tamamlamış olup; Türkiye dışında da Kazakistan’da Yap-İşlet-Devret ve PPP modelleri ile yapım ve işletme faaliyetlerinde bulunmakta, gayrimenkul yatırım projeleri gerçekleştirmektedir.

YDA’nın yurt içinde ve yurt dışında tamamlanan projelerinin toplam iş hacmi 9,6 milyar USD tutarına ulaşmış olup, yaklaşık 8,5 milyar USD’ lik devam eden ve planlanan iş hacmi bulunmaktadır.