Sektörler

● Medikal & Sağlık

blank

ATM Sağlık Kayseri Yatırım ve İşletme A.Ş., ATM Sağlık Konya Yatırım ve İşletme A.Ş., ATM Sağlık Manisa Yatırım ve İşletme A.Ş., MEYDA Medikal A.Ş. firmaları ile medikal & sağlık sektöründe faaliyetlerini sürdüren YDA Group; hem yurt içinde hem de yurt dışında önemli sağlık sektörü tecrübesine sahiptir.

Hastane Tecrübesi

YDA Group, 640 yataklı Malatya Hastanesi, 400 yataklı Muş Hastanesi, 300 yataklı Niğde Hastanesi ve Avrupa Yatırım Bankası (EIB) tarafından finansmanı yapılan 347 yataklı Ümraniye Pediatri ve Kadın Doğum Hastanesi’ni, 350 yataklı Sarıyer Devlet Hastanesi ve 300 yataklı Ağrı Devlet Hastanesi’ni inşa etmiştir. Ayrıca 150 yataklı Arnavutluk Fier Dostluk Hastanesi’ni 68 gün gibi rekor sürede başarıyla tamamlamıştır. YDA; Türkiye’de Kamu Özel İşbirliği (Public-Private Partnership – PPP) modeliyle yapımı tamamlanan 3 şehir hastanesiyle hem yatırımcı hem de yapımcı firma olarak önemli bir rol almaktadır.

Şehir Hastaneleri (PPP)

Sağlık sektöründeki ana eğilimlerden biri de PPP modeli kullanılarak hayata geçirilmesi planlanan hastane projelerinin gelişimidir. YDA Group tarafından yapımı tamamlanan ve Sağlık Bakanlığı’nın PPP modeliyle ihale ettiği 25 hastaneden ilki olan 1607 Yataklı Kayseri Şehir Hastanesi Mayıs 2018’de , 558 yataklı Manisa Şehir Hastanesi Ekim 2018, 1250 yataklı Konya Şehir Hastanesi de Ağustos 2020 tarihinde hizmete açılmıştır. YDA Group; Sağlık alanında PPP projelerindeki know-how’nı özellikle Ortadoğu, Afrika ve Bağımsız Devletler Topluluğu (CIS) ülkelerinde hem inşaat anlamında, hem de işletmecilik alanında değerlendirmek için attığı adımların sonuçlarını almaktadır.Kazakistan’da üç şehir hastanesinin yapımına devam etmektedir. PPP modeliyle hayat geçirilen Türkistan Bölge Hastanesi, Astana Tıp Üniversitesi Hastanesi ve Petropavlovsk Bölge Hastanesi’nin çalışmaları hızla devam etmektedir.

YDA Sağlık Web Sitesi

MEYDA Medikal

MEYDA Medikal; tıbbi sarf malzemesi ticareti yapmak amacıyla 2000 yılında kurulmuştur. Türkiye’de 70 farklı ürün distribütörlüğü olan MEYDA Medikal’in 50 bölge bayisi, bölge bayilerine bağlı 35 alt bayisi, K.K.T.C. ve Azerbaycan bayileri bulunmaktadır. Kamu, özel ve üniversite hastanelerinde önemli referanslara sahip olan MEYDA Medikal; 2001 yılından bu yana Poly Medicure firmasının Türkiye distribütörlüğünü yapmaktadır. 2015 yılı içerisinde yerli üretim olan Cleanset ve Medstar Marka steril ve non-steril hastane tekstil ürünlerinin Türkiye distribütörlüğünü almış ve 50 çeşit ürün ile sektörde yer edinmiştir. MEYDA Medikal; sektörel bazda tüm ulusal ve uluslararası kongrelere katılmaya özen göstermekte ve yapılan klinik çalışmalara da sponsorluk katkısı sağlamaktadır.

MEYDA Medikal Web Sitesi