Basın Bültenleri

Gayrimenkul Oscarlarında Türkiye’nin En İyi Eğitim Binası Ödülü YDA Group’un

Türkiye inşaat ve gayrimenkul sektörünü en iyiye teşvik etmek amacıyla bu yıl beşincisi düzenlenen “Sign of the City Awards 2018” de Süleyman Demirel Üniversitesi Sosyal Yaşam Merkezi Projesi ile Türkiye’nin En İyi Eğitim Binası/Kampüsü (Devam Eden) kategorisinde ödülün sahibi YDA Group oldu.

Şehirlere yaşam değeri katan, geliştiren, değiştiren projelerin ödüllendirildiği “Sign of the City Awards 2018” görkemli bir törenle gerçekleştirildi. Törene Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, bürokrasi, iş ve basın dünyasının önde gelen isimleri katıldı.

YDA Group’un Süleyman Demirel Üniversitesi Sosyal Yaşam Merkezi Projesi “En İyi Eğitim Binası /Kampüsü (Devam Eden) Kategorisinde ödüle layık görüldü. Gecede ödülü YDA Group Proje Koordinatörü Fethi Oytun ve Süleyman Demirel Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Ali Dulupçu birlikte aldı.

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi kampüsü içerisinde yapılan Sosyal Yaşam Merkezi, klasik Türk mimarisindeki Bedesten özelliklerini ve yöreye özgü mimari özellikleri taşıyor. Sinema salonları, oyun merkezi, marketi, açık spor alanları, rekreatif alanları, amfi ve gösteri platformu, farklı lezzetlerde yeme-içme ve alışveriş üniteleri ile hem öğrencilerin hem de üniversitenin akademik ve idari personelinin de tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri Sosyal Yaşam Merkezi Projesi ile kültürel ve sosyal yaşamın yanı sıra bünyesindeki etüt merkezleriyle de ders çalışma ve proje geliştirme imkanlarının artması hedefleniyor.